Tyniecka Liga Mistrzów po raz czwarty!

IV edycja TYNIECKIEJ LIGI MISTRZÓW dobiegła końca!  Dnia 29.10 odbył się ostatni miniturniej z serii czterech, które składały się na formułę rozgrywek. W turnieju wzięło udział 24 zawodników, którzy w wyniku losowania podzieleni zostali na cztery zespoły, którym nadali iście mistrzowskie nazwy: Barcelona, Juventus, Liverpool oraz Manchester. Rozgrywki od pierwszego do ostatniego miniturnieju stały na bardzo wysokim poziomie.

Uczestnicy wraz z trenerem zgodnie uznali, że ich poziom znacznie się podniósł w porównaniu do poprzednich edycji TLM. Trudno się z tym nie zgodzić. Mecze od pierwszego do ostatniego miniturnieju były niezwykle wyrównane i zacięte. Nie brakowało indywidualnych rajdów z piłką, jak i składnych akcji, po których ręce same składały się do oklasków. Często o zwycięstwie bądź porażce którejś z ekip decydowały gole w ostatnich sekundach lub konkurs rzutów karnych. Zacięta walka o punkty i podium w rozgrywkach toczyła się do samego końca. Jedynie gracze Juventusu mogli być spokojni o swój los, bowiem podczas trzeciego miniturnieju zapewnili sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej TLM,

Tabela końcowa TLM:

Pozycja Drużyna M ZG SG +/- PKT
1 Juventus 4 40 27 13 18
2 Barcelona 4 33 39 -6 11
3 Liverpool 4 41 41 0 8
4 Manchester 4 32 40 -8 7

W rozgrywkach padło łącznie 103 bramki, a najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Niesyczyński, który strzelając 19 goli zdobył statuetkę króla strzelców TLM. 

image020
Bartłomiej Niesyczyński ze statuetką Króla Strzelców

Rozgrywki TLM po raz kolejny pozwoliły spotkać się uczniom oraz absolwentom SOSW i umożliwiły sportową rywalizację w duchu fair play. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom, dzięki którym szkolny turniej stał się prawdziwie piłkarskim świętem. Mamy nadzieję, iż fantastyczna atmosfera i wysoki poziom rozgrywek będzie towarzyszył kolejnej edycji TYNIECKIEJ LIGI MISTRZÓW, która już za rok.

Galeria: