Podsumowanie 2015

Koniec roku to czas podsumowań. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń 2015 roku w wykonaniu naszej drużyny. Zapraszamy do lektury.

MAJ

W wyniku porozumienia Stowarzyszenia NIE WIDZĘ PRZESZKÓD oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie  założony zostaje klub Tyniecka NIE WIDZĘ PRZESZKÓD Kraków z siedzibą na terenie SOSW przy ul. Tynieckiej 6. Powstanie klubu jest zwieńczeniem wieloletnich działań na rzecz rozwoju blind footballu na terenie placówki, które prowadzone są już od 2008 roku. Tym samym T6NWP zostaje pierwszym w Polsce klubem piłkarskim zrzeszającym osoby z dysfunkcją wzroku.

Początki BF na Tynieckiej

CZERWIEC

We Wrocławiu odbywa się III Międzynarodowy Turniej Blind Footballu, który jest jednocześnie turniejem przygotowawczym dla reprezentacji Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Wielkiej Brytanii. Powołania do drużyny narodowej otrzymują Marcin Ryszka, Martin Jung, Jarosław Farbaniec oraz Krzysztof Bednarkiewicz, a trener Mateusz Stawarz zostaje członkiem sztabu szkoleniowego kadry. Rywalami reprezentacji Polski były kluby z Wrocławia, Budapesztu oraz Pragi. Biało-Czerwoni zajmują pierwsze miejsce w turnieju pokonując UKS Sprint Wrocław 2:0 w karnych (1:1 w meczu), 2:0 LASS Budapest oraz klub BSC Praha 2:0 w karnych (0:0 w meczu).

WRZESIEŃ

Tuż po zakończonych Mistrzostwach Europy IBSA w Wielkiej Brytanii drużyna T6NWP udaje się na turniej do czeskiej Pragi, gdzie organizowane są III Klubowe Mistrzostwa o Puchar Miast Europy Środkowej. Dla naszej drużyny jest to debiut, jednak zdobyte niedawno doświadczenie pozwala naszym graczom na osiągniecie fantastycznego rezultatu. T6NWP trafia do grupy B, w której mierzy się z klubami z Włoch, Rosji oraz Niemiec, w składzie których występują reprezentanci krajów, z którymi Polacy mierzyli się na mistrzostwach. Nasza drużyna zajmuje drugą lokatę, która daje jej szansę na walkę o medale. W meczu o finał ulega jednak 0:3 klubowi Zwezda Moskowskaja OBLA, którego skład tworzą wicemistrzowie Europy z Hereford. W meczu o brąz T6NWP zwycięża 1:0 z A.S.D Sanremo Liguria Calcio. Triumf nad rywalami ze słonecznej Italii jest odwetem za grupową porażkę 1:2 oraz pozwala naszej drużynie zająć trzecie miejsce w debiutanckim turnieju.

image30

PAŹDZIERNIK

Na terenie SOSW zorganizowana zostaje TYNIECKA LIGA MISTRZÓW, turniej piłki nożnej, nad którym patronat obejmuje T6NWP. IV edycja przyciąga 24 graczy, którzy podzieleni zostają na 4 zespoły. Turniej obfitował w piękne i zacięte pojedynki, które przyniosły aż 103 bramki we wszystkich spotkaniach.

Uczestnicy TLM 2015

LISTOPAD

T6NWP pod wodzą kierownika drużyny Piotra Niesyczyńskiego pisze i składa projekt pt. „Usłyszeć futbol” do konkursu „Jestem lepszy od…”, którego organizatorem jest Fundacja Szansa dla Niewidomych. Celem projektu jest promocja dyscypliny poprzez organizację dnia otwartego z blind footballem. W pierwszej części konkursu, w której decydujący głos mają internauci, „Usłyszeć futbol” zajmuje pierwsze miejsce. Przybliża to znacznie nasz projekt do ostatecznego triumfu.

GRUDZIEŃ

Wraz z początkiem miesiąca nasza drużyna udaje się do Warszawy, gdzie na zaproszenie organizatorów bierze udział w XIII edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, podczas której dokonuje prezentacji blind footballu. Podczas pokazu nasza drużyna prezentuje elementy treningu, rozgrywa pokazowy mecz oraz wykonuje serię rzutów karnych, całość uświetniona zostaje komentarzem Dariusza Szpakowskiego.

Kilka dni później ogłoszone zostają ostateczne wyniki konkursu „Jestem lepszy od…”. Kapituła Konkursowa, podobnie jak internauci uznaje nasz projekt najlepszym. Tym samym nasz klub otrzymuje nagrodę pieniężną przeznaczoną na realizację założeń projektu „Usłyszeć futbol”.

Koniec roku to również czas planowania. Rok 2016 zapowiada się naprawdę pracowicie, wystarczy wspomnieć choćby o realizacji projektu „Usłyszeć futbol”, który będzie jednym z wielu stojących przed nami zadań. Wierzymy jednak, że zdołamy osiągnąć wszystkie stawiane sobie przez nas cele, czego Wam i sobie życzymy.