1. International Blind Football Cup

23 oraz 24 kwietnia w Gelsenkirchen odbędzie się 1. International Blind Football Cup Gelsenkirchen (Pierwszy Międzynarodowy Puchar Blind Futbol Gelsenkirchen), którego organizatorami są Stowarzyszenie Blind Futbol Gelsenkirchen oraz klub sportowy FC Schalke 04.

W turnieju udział weźmie sześć klubów reprezentujących cztery kraje:

 1. FC Schalke 04 (Niemcy)
 2. Cadiz FC (Hiszpania)
 3. BSC Praga (Czechy)
 4. ONCE Alicante (Hiszpania)
 5. Tyniecka NWP Kraków (Polska)
 6. SF Blau-Gelb Blista Marburg (Niemcy)

Kluby podzielone zostały na dwie grupy, w których rozegrają po dwa spotkania:

Grupa A:

 1. ONCE Alicante
 2. Tyniecka NWP Kraków
 3. SF Blau-Gelb Blista Marburg

Grupa B:

 1. FC Schalke 04
 2. Cadiz FC
 3. BSC Praga

Do pojedynków w fazie grupowej dojdzie pierwszego dnia zmagań (23.04.). Drugiego dnia (24.04.) rozegrane zostaną trzy spotkania decydujące o finalnym układzie turniejowej tabeli.

Dla naszego klubu będzie to drugi w historii turniej. Po udanym debiucie podczas 3rd Cup of Central European Cities 2015 w czeskiej Pradze, gdzie zdobyliśmy trzecie miejsce, liczymy na równie udany występ w Niemczech.

Przed T6NWP nie łatwe zadanie. W grupie będziemy mierzyć się z najlepszą drużyną ligi hiszpańskiej oraz ligi niemieckiej poprzedniego sezonu. Obie ekipy posiadają w swoich szeregach doświadczonych graczy, w śród których znaleźć można reprezentantów Niemiec i Hiszpanii. Kluby od lat mierzą się w międzynarodowych turniejach jak i krajowych ligach, w których to one narzucają warunki gry.

Do rywalizacji z doświadczonymi rywalami podejdziemy z należytym szacunkiem, chłodnymi głowami i wiarą we własne umiejętności.

Kadra powołana przez trenera Stawarza: