Zapowiedź Bučovice Blind Football Cup 2016

Bučovice to niewielkie czeskie miasto w kraju południowomorawskim, które po raz czwarty w swej historii stanie się centrum blind futbolowych wydarzeń. W tym właśnie mieście od 2013 roku rozgrywany jest turniej Bučovice Blind Football Cup, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród klubów z całego świata.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-13.06, a areną zmagań będzie obiekt sportowy należący do Zespołu Szkół w Bučovicach.

Udział w turnieju weźmie osiem klubów reprezentujących siedem krajów, które drogą losowania podzielone zostały na dwie grupy.

Grupa A:

  1. Avoy MU Brno (Czechy, Gospodarz)
  2. Pirsos Thessaloniki (Grecja)
  3. SG Blau-Gelb Blista Marburg (Niemcy)
  4. Tyniecka NWP Kraków (Polska)

Grupa B:

  1. University of Worcester BFC (Wielka Brytania)
  2. FC St. Pauli von 1910 e.V. (Niemcy)
  3. A.S.D. Liguria Calcio Non Vedenti (Włochy)
  4. Five-a-side Anderlecht (Belgia)

Zespoły rozegrają po trzy spotkania fazy grupowej. Mecze trwać będą 2 x 20 minut. Pierwsze i drugie miejsca w grupie A i B zakwalifikują się do półfinałów. Kluby z miejsc trzecich i czwartych zmierzą się w bezpośrednich pojedynkach o pozycje piątą i siódmą, które zadecydują o końcowym układzie tabeli.

O wyjątkowości turnieju i sile w jaką rośnie świadczy mnogość zespołów z całego świata, które wyrażają chęć wzięcia w nim udziału. Międzynarodowa mieszanka jest jednocześnie dowodem na intensywny rozwój blind futbolu.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, pozwoli wszystkim na dostęp do meczów podczas Bučovice Blind Football Cup 2016. Gospodarze zadbali bowiem o fanów, którzy z naturalnych przyczyn nie będą w stanie śledzić boiskowych zmagań na żywo. Kibice z całego świata będą mogli obejrzeć transmisję z turnieju online z angielskim komentarzem. Bez wątpienia pozwoli to na jeszcze większe blind futbolowe doznania.

Bučovice Blind Football Cup 2016 rozegrany zostanie pod honorowym patronatem Martina Andera, wiceburmistrza miasta Brna. Pierwsze symboliczne kopnięcie piłki wykonane zostanie przez czeskiego piłkarza – Petra Švancara.

Dla T6NWP będzie to drugi turniej w stosunkowo krótkim odstępie czasu. 24 kwietnia zakończyliśmy zmagania w Gelsenkirchen, a już 11 czerwca rozpoczniemy w Bučovicach. Podobnie rzecz się ma z wizytą w Czechach i meczami z gospodarzem turnieju –  Avoy, z którymi mierzyliśmy się w towarzyskim dwumeczu, a których odwiedzimy ponownie kilkanaście dni póżniej podczas mini sparringowego turnieju z Argentyną.

Z zespołami z Brna oraz Marburga mieliśmy okazję się już mierzyć i wiemy na co je stać. Pierwsi dysponują zabójczą skutecznością, drudzy niezwykłym opanowaniem i boiskowym doświadczeniem.

Z zespołem z Grecji zmierzymy się po raz pierwszy. Pirsos Thessaloniki to ubiegłoroczny finalista pucharu w Bučovicach, który uległ w finale ICB Bahia (Brazylia).

Dla naszego klubu będzie to kolejna doskonała okazja do zdobycia doświadczenia i zaprezentowania się szerszej  publiczności. Liczymy, że nadchodzący turniej będzie okazją do przełamania złej passy bez zwycięstwa.