Relacja z otwartego dnia blind futbolu

14 czerwca o godz. 15:00 na obiekcie sportowym należącym do Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie odbył się dzień otwarty piłki nożnej osób niewidomych i słabowidzących – „Usłyszeć futbol”.

Była to kolejna edycja cieszącego się wielką popularnością meczu Uczniowie vs. Nauczyciele, która w tym roku poszerzona została o krótki pokaz blind futbolu w wykonaniu zawodników naszego klubu.

Przed pierwszym gwizdkiem długo wyczekiwanego spotkania gracze T6NWP zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje umiejętności m.in. podczas slalomu z piłką oraz pokazowej mini-grze napastników na obrońców.

Wraz z początkiem spotkania z zasnutego chmurami nieba zaczął padać deszcz. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom i kibicom w stworzeniu na boisku fantastycznego widowiska okraszonego żywiołowym dopingiem. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 5:3 dla reprezentacji Uczniów, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Nauczyciele nastawieni byli w pierwszej połowie na grę z kontry.

W przerwie spotkania zgromadzeni kibice wybiegli na murawę by wziąć udział w konkursie rzutów karnych rodem z blind futbolowych boisk. Każdy z fanów miał szansę założyć gogle i oddać strzał, po którym nagradzany był klubowym gadżetem. Warto podkreślić, iż w zabawie wzięli również udział gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Rymanowie realizujący program „Erazmus+” dotyczący inkluzji i integracji.

IMG_7792

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia w wykonaniu drużyny Nauczycieli, którzy zdołali wyrównać stan gry na 5:5. Uczniowie nie dali jednak za wygraną i ponownie podkręcili tempo gry. Po końcowym gwizdku reprezentanci Uczniów wpadli w szał radości triumfując nad rywalami 9:6.

Wszyscy uczestnicy spotkania uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami wręczanymi przez Panią Dyrektor SOSW – Barbarę Plantę.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i nasz klub znów będzie miał okazję zaprezentować blind futbol szerszej publiczności.

IMG_7898

galeriA: