Zapowiedź piątej edycji Pucharu Saksonii w Blind Futbolu 2016

Puchar Saksonii to turniej, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i w prywatnych rankingach graczy uznawany jest za jeden z lepszych organizowanych w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Już 22 i 23 października nasza drużyna będzie miała okazję przekonać się, czy jest tak w rzeczywistości.

Miasto gospodarz

Saksonia to czteromilionowy kraj związkowy, którego stolicą jest Drezno, a który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie z Polską oraz Czechami. Tegoroczna, piąta już edycja turnieju o czempionat Landu, będzie mieć miejsce w niespełna milionowym Lipsku, który jest jednym z bardziej zabytkowych i lepiej zachowanych miast po II Wojnie Światowej w Niemczech.

Turniej

O tytuł Mistrza Saksonii oraz Puchar Wiceprezydenta Lipska powalczy pięć ekip reprezentujących Niemcy, Czechy oraz Polskę. Turniej przyjmie formę rozgrywek ligowych, w którym każdy zespół zmierzy się z każdym w pojedynczym meczu. W sumie jedna drużyna rozegra cztery spotkania. Areną zmagań będzie hala sportowa przy Konradstraße 30.

Drużyny

W walce o puchar udział weźmie pięć zespołów z trzech krajów, w śród których nie zabraknie trudnych rywali. Najmocniejszymi ekipami wydają się drużyny Chemnitzer FC oraz FC St. Pauli. Są to odpowiednio druga oraz trzecia drużyna zakończonego sezonu Blindenfußball-Bundesligi. Trzecim przedstawicielem Niemiec będzie gospodarz turnieju, drużyna 1. FC Lokomotive Leipzig, której szeregi zasilą gracze ósmej ekipy rozgrywek z zespołu FC Victoria 1889 Berlin. Ponadto w gronie naszych rywali znalazł się dobrze znany nam zespół Avoy MU Brno z Czech, z którym w tym roku mieliśmy okazję mierzyć się czterokrotnie. Bilans spotkań to: jedno zwycięstwo, jeden remis oraz dwie porażki. Drużyna z Moraw jest także ubiegłorocznym mistrzem z Chemnitz i w tej edycji powalczy o obronę tytułu.

Plan rozgrywek

Dla naszego zespołu będzie to ostatni turniej w tym roku. Zrobimy wszystko, by osiągnąć sukces i pozytywnie zakończyć sezon. Przede wszystkim liczymy jednak na dobrą zabawę, radość z gry oraz prawdziwie męską i wyrównaną walkę walkę z utytułowanymi  rywalami.