Jasna Strona Futbolu 2016

27 lutego 2017 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbył się XXII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2016, którego organizatorami byli Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Urząd Miasta Krakowa. Prestiżowa gala była jednocześnie jednym z najważniejszych dni w krótkiej historii naszego klubu.

Od 2008 roku przyznawana jest Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego – Jasna Strona Futbolu, która przyznawana jest osobom i organizacjom, których działalność na rzecz propagowania piłki nożnej wykracza daleko poza boiskowe ramy.

Nagrodę w imieniu Pana prezydenta wręczył Jacek Kozioł – doradca prezydenta ds. sportu, którą w imieniu całej drużyny odebrała delegacja w składzie: Marcin Ryszka, Piotr Niesyczyński, Martin Jung oraz Mateusz Krzyszkowski.

17016842_423001334706173_966428889849795956_o

Najlepszym piłkarzem w Małopolsce został Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), natomiast w kategorii najlepszego trenera triumfował Jacek Zieliński (MKS Cracovia SSA).

Szczegółowy przebieg uroczystości znaleźć można na oficjalnej stronie MZPN: http://bit.ly/2mAbZIx

Jesteśmy dumni, iż tegorocznymi laureatami tej niezwykłej nagrody jest nasz zespół. To dla nas wielki zaszczyt, który jest jednocześnie dodatkowym bodźcem do działania i nieustannego rozwoju. Wiemy, że to wyróżnienie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu osób, którym pragniemy zadedykować to zwycięstwo. Wierzymy, że jest to jedna z wielu statuetek, które w niedalekiej przyszłości wzbogacą klubową kolekcję.