#SiłkaDlaNiepełnosprawnegoOsiłka

Ruszyła akcja #SiłkaDlaNiepełnosprawnegoOsiłka – kampania na rzecz wsparcia niepełnosprawnych sportowców! Dołącz do nas!

Czym jest nasza akcja?

Akcja #SiłkaDlaNiepełnosprawnegoOsiłka to w pełni spontaniczna kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na niezwykle istotną rolę sportu w życiu osób niepełnosprawnych. Jest to również odpowiedź na ciągle obecną i niezrozumiałą niechęć wobec ludzi, którzy pragną realizować swoje pasje mimo własnych ograniczeń.

Skąd pomysł?

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze historie pisze samo życie – niestety, czasami również te mniej przyjemne. Bohaterem jednej z nich był Marcin, którego wyproszono z siłowni tylko dlatego, że jest niewidomy. Całą sytuację postanowił opisać w sieci – media szybko podchwyciły temat i w zaledwie kilka godzin rozpętały burzę wokół fitnes klubu i jego właściciela. My postanowiliśmy pójść o krok dalej, jednak w zupełnie innym kierunku.

Niesamowity odzew na opisane zajście, liczne komentarze  oraz docierające do nas podobne historie skłoniły nas do wystartowania z akcją, której ważną i poważną dla nas tematykę postanowiliśmy ubrać w nieco mniej poważny tytuł.

Jaki jest nasz cel?

Sport osób niepełnosprawnych jest dużo bardziej wymagający niż pełnosprawnych – ma na to wpływ wiele czynników, które często okazują się barierami nie do pokonania dla dobrze rokujących sportowców z różnymi dysfunkcjami. Problemy z finansowaniem, brak dostępu do odpowiedniego sprzętu oraz obiektów sportowych dostosowanych do ich potrzeb, bez których ciężko zadbać o odpowiedni rozwój zawodników a nawet całych dyscyplin, niejednokrotnie spychają ten rodzaj aktywności do kategorii o walorach wyłącznie rehabilitacyjnych – w tym miejscu pragniemy podkreślić, iż sam czynnik rehabilitacyjny (fizyczny, psychiczny i społeczny) leży u podstaw sportu osób z niepełnosprawnością.

Wyżej wymienione kwestie są jednak niczym w porównaniu do przezwyciężenia własnych słabości i   ograniczeń, których wyeliminowanie stanowi pierwszy krok w dążeniu do realizacji swych planów.

Celem naszej akcji jest więc zwrócenie uwagi i uświadomienie społeczeństwu niezwykle istotnej roli sportu w życiu osób niepełnosprawnych. Jest to jednocześnie apel o wspieranie sportowców, którzy niejednokrotnie napotykają na swej drodze bariery ludzkiej niechęci  stanowiące dla nich większe przeszkody niż ich dysfunkcje.

Jak dołączyć do naszej akcji?

Jesteś na siłowni? Grasz w piłkę? Idziesz na fitnes, pobiegać lub potańczyć? Weź ze sobą kartkę z naszym hashtagiem i zrób sobie zdjęcie podczas uprawianej przez siebie aktywności. Umieść je na swoim profilu społecznościowym i dodaj nasz hashtag! Zrobioną przez siebie fotografię prześlij również do nas na facebooku lub na adres klub@t6nwp.pl – dodamy ją do specjalnej galerii, która pokaże Wasze wsparcie i naszą siłę!