Zapowiedź Eins-Cup 2017

Jesienno-zimowa przerwa dobiega końca. Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle interesująco, a jago przedsmak będzie można poczuć już 13 maja podczas turnieju Eins-Cup 2017, który będzie pierwszym i prawdopodobnie ostatnim tego typu testem przed startem blind footballowych rozgrywek w wykonaniu naszej drużyny.

MIASTO GOSPODARZ

Chemnitz to trzecie co do wielkości miasto Saksonii o niezwykle bogatej historii, które podczas II Wojny Światowej znacząco ucierpiało. Po zjednoczeniu Niemiec rozpoczęto prace nad stworzeniem zupełnie nowych struktur śródmieścia, którego nie zdołano w pełni odbudować po 1945 roku. Jednym z niewielu elementów centrum, które przypomina minione lata jest potężna rzeźba Karla Marxa – niemieckiego filozofa i ekonomisty, którego imię nosiło miasto w okresie 1953-1990. Obecne Chemnitz to ciągle rozwijające się miasto o zróżnicowanej architekturze oraz niezwykle bogatej ofercie kulturalno-rozrywkowej.

TURNIEJ

Nazwa turnieju nie jest przypadkowa, jest to bowiem jednodniowy turniej o charakterze sparringowym, który dla ekip z Niemiec jest swego rodzaju próbą generalną przed startującą 27 maja Blindenfussball-Bundesligą. Siódma już edycja tego pucharu rozegrana zostanie z udziałem pięciu drużyn, które zagrają po cztery spotkania zgodnie z zasadą „każdy z każdym”. Jedyną i niewątpliwie najciekawszą zmianą względem poprzednich rozgrywek będzie fakt, iż tegoroczny turniej rozegrany zostanie na większych bramkach zgodnych z obowiązującymi w latach 2017-2021 standardami IBSA. Turniej rozegrany zostanie 13 maja (sobota)

DRUŻYNY

Siódma edycja Eins-Cup gościć będzie pięć zespołów, w tym jeden tworzony w rzeczywistości z dwóch ekip – jest to bardzo często stosowana w Niemczech praktyka. Oprócz gospodarza z CFC Chemnitzer, nasi zachodni sąsiedzi reprezentowani będą przez zespół FC St. Pauli Hamburg oraz wspomnianą wyżej połączoną drużynę, w składzie której zobaczymy graczy z FC Viktoria 1889 Berlin oraz TSV 1860 Munich.

Gospodarze oraz drużyna z Hamburga to odpowiednio druga i trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek ligi niemieckiej. Są to również nasi ostatni turniejowi rywale, z którymi w październiku ubiegłego roku mieliśmy okazję zmierzyć się w ramach Pucharu Saksonii – oba spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem.

O zespole Berlina i Monachium nie możemy napisać zbyt wiele. Na podstawie analiz rozgrywek poprzedniego sezonu Blindenfussball-Bundesligi możemy stwierdzić, że to ligowy średniak, który nie znajduje się w kręgu pretendentów do tegorocznego czempionatu w rozgrywkach ligowych. Jednocześnie podkreślić trzeba, iż nasz zespół nie miał jeszcze okazji mierzyć się z tą ekipą i będzie to pierwsze nasze spotkanie.

Stawkę drużyn wchodzących w skład towarzyskiego turnieju dopełnia doskonale znany nam zespół z Czech –  Avoy MU Brno. Utytułowana i doświadczona drużyna z kraju naszych południowych sąsiadów towarzyszy nam niemal na każdym turnieju i sparringu. Bilans wspólnych gier korzystny jest dla ekipy z Brna, z którą raz wygraliśmy, raz zremisowaliśmy i trzykrotnie przegraliśmy. Dla Czechów, podobnie jak i dla nas, będzie to najprawdopodobniej ostatni turniej przed startem rozgrywek Ligi Centralnej Europy, do którego podobnie jak my aplikowali.

Dla naszego zespołu będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności po stosunkowo długiej przerwie jesienno-zimowej, którą ciężko przepracowaliśmy. Liczymy na dobry występ , który pokaże nam, w których elementach poczyniliśmy postępy, a nad którymi musimy jeszcze popracować – zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Jak już wspomniano, będzie to prawdopodobnie pierwszy i ostatni test przed startem Ligi Centralnej Europy, która rusza już niebawem.