Utrzymać lidera – zapowiedź 2. kolejki ligowej

Nadchodząca kolejka ligowa w Pradze to powrót do miejsca, z którym nasi gracze mają bardzo dobre wspomnienia. We wrześniu 2015 roku wywalczyliśmy bowiem brąz podczas Pucharu Miast Europy Centralnej. Stawka podczas nadchodzącego weekendu będzie nieco inna, jednak cel ten sam – ponownie osiągnąć sukces.

MIASTO GOSPODARZ

Praga to stolica Czech, będąca jednocześnie największym i najbardziej zaludnionym miastem położonym nad rzeką Wełtawą. Jej obecny kształt to wynik połączenia pięciu mniejszych, leżących blisko siebie i ściśle powiązanych ze sobą ośrodków, którego dokonano w 1784 roku.  W latach 1918-1993 Praga była stolicą Czechosłowacji. Współcześnie to jedno z najchętniej odwiedzanych europejskich miast, będące centrum administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym oraz kulturalnym. Od 1992 roku centrum stolicy Czech znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

SYTUACJA W LIDZE

Pierwsza kolejka pokazała siłę oraz niemoc części ekip, które w Pradze bez wątpienia będą chciały powtórzyć lub poprawić swoje osiągnięcia. Do grona tych drugich zaliczają się bez wątpienia gospodarze. Ubiegłoroczny mistrz ligi rozpoczął rozgrywki od falstartu i na własnym terenie będzie szukał okazji do nadrobienia strat. Być może kluczem do sukcesu podczas najbliższej rundy okaże się skuteczność nieobecnego we Wrocławiu Lukasa Valera – czołowego snajpera reprezentacji Czech oraz ekipy BSC. Być może do składu drugiej drużyny reprezentującej kraj naszych południowych sąsiadów – Avoy MU Brno – dołączy również nieobecny podczas pierwszej kolejki Ondrej Gottlieb, z którym nasi dobrzy znajomi będą jeszcze niebezpieczniejsi. Trzeba jednak podkreślić, iż nawet bez swojego napastnika zespół z Moraw poradził sobie naprawdę dobrze i gdyby nie niespodzianka w postaci bezbramkowego remisu z BSC Praga, to oni zasiadaliby w fotelu lidera. Trzeci po pierwszej kolejce Węgrzy z LASS będą mieć większy komfort jak chodzi o rozkład spotkań, tym samym mogą ponownie zaskoczyć i namieszać w tabeli urywając punkty w teorii silniejszym od siebie. Przypomnieć trzeba, iż w pierwszej kolejce zmuszeni byli rozegrać cztery spotkania w jednym dniu, weekend w Pradze pozwoli im złapać większy oddech między spotkaniami, który nie oznacza niczego dobrego dla reszty ligowej stawki. Ekipa z Wrocławia, podobnie jak gospodarze drugiej kolejki, nie mogą być zadowoleni z liczby zdobytych oczek na własnym terenie. Być może nadchodzący weekend okaże się tym, podczas którego ich liczne sytuacje, których nie brakowało podczas pierwszej rundy zamienią się na bramki i punkty.

NASZA SYTUACJA

Dobry start napawa nas optymizmem, nie możemy jednak zapomnieć, że za nami dopiero cztery z dwudziestu spotkań tego sezonu. Nadchodząca kolejka będzie bez wątpienia trudniejsza, bowiem nasi rywale będą lepiej przygotowani do meczów z nami. Naszym zadaniem jest jednak nieoglądanie się na rywali i kontynuowanie obranej we Wrocławiu drogi. Plan minimum to 9 punktów, które pozwolą nam spokojnie utrzymać się w czubie tabeli.

TABELA

Tabela po I kolejce Ligi Centralnej Europy 2017/18

PozycjaDrużynaMZRPZGSGPKT
14301729
24220208
34121425
44022132
54022182

OBIEKT

Boisko w Pradze to jeden z kilkuset tego typu obiektów usytuowanych na terenie Czech – można rzec, iż są to odpowiedniki polskich „orlików”, których wymiary są jednak w pełni dostosowane do potrzeb blind footballu. Sztuczna murawa okolona jest bandami z drewna i stali.

Adres:

Na Hlavni 1
Brezineves
Prague 8

PLAN 2. KOLEJKI

Sobota, 30 września:

09:30: BSC Praga –  T6NWP

10:30: UKS Sprint Wrocław – Avoy MU Brno

11:30: LÁSS Budapest – T6NWP

12:30: BSC Praga – UKS Sprint Wroclaw

15:00: Avoy MU Brno – LÁSS Budapest

16:00: UKS Sprint Wrocław – T6NWP

17:00: BSC Praga – LÁSS Budapest

Niedziela, 1 października:

09:00: Avoy MU Brno – BSC Praga

10:00: UKS Sprint Wrocław – LÁSS Budapest

11:00: T6NWP – Avoy MU Brno

OCZEKIWANIA

Nasze oczekiwania są proste – przynajmniej powtórzyć to, co udało nam się osiągnąć w pierwszej kolejce. Zadanie nie będzie łatwe, jednak zrobimy wszystko, by pozostać na fotelu lidera.