Hiszpania vs Belgia

vs

W drugim meczu grupy B Hiszpanie, aktualni mistrzowie Europy podejmowali reprezentację Belgii. Podobnie jak Polska, Belgowie debiutowali na IBSA Blind Euro i również w swym premierowym spotkaniu zostali rzuceni na głęboką wodę.

Podsumowanie

Hiszpanie zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów od samego początku przejęli inicjatywę. Gra toczona pod ich dyktando nie pozwalała obronie rywala na chwilę wytchnienia. Trener Belgów wiedząc z kim mierzy się jego zespół, wystawił najmocniejszy skład, który pozostał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty nie licząc drobnych rotacji. Cofnięci do defensywy kasowali kolejne ataki La Roja utrzymując bezbramkowy remis. Zapału Hiszpanów nie ostudził nawet ulewny deszcz, który zamieniając boisko w basen zmusił arbitra do zarządzenia przerwy.

Druga połowa również zdominowana była przez reprezentację Hiszpanii. Skupieni na obronie gracze Belgii zdawali się być murem nie do przebicia. Na szaleńcze ataki utytułowanych rywali próbowali odpowiadać strzałami autorstwa Kevina Vanderborghta, nie stanowiły one jednak wielkiego zagrożenia dla bramkarza.

Kiedy wydawało się, że Belgia sprawi sensację powstrzymując rozwścieczoną Hiszpanię, padła bramka na 1:0. Adolpho Acosta zdołał znaleźć dziurę w niebywale szczelnym murze rywali i zdobył długo wyczekiwane trafienie  dla swej reprezentacji. Mistrzowie Europy nie oddali jednobramkowej przewagi i ich zwycięstwo stało się faktem.

Fenomenalnie broniący się Belgowie zapłacili wysoką cenę za chwilę dekoncentracji i podzielili los Francuzów. Mimo porażki mogli zaliczyć debiut do udanych. Hiszpanie koniec końców dobili swego i wraz z Rosją usytuowali się u góry tabeli. Grecja w tej kolejce pauzowała.