Turcja vs Niemcy

vs

W drugim meczu grupy A reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Turcją, która w oczach wielu uważana była za jednego z cichych faworytów tegorocznych mistrzostw. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym ulewą, która przeszła nad Hereford.

Podsumowanie

Pierwsze minuty spotkania należały do naszych zachodnich sąsiadów. Za sprawą utalentowanego Osei, który raz po raz nękał obronę rywali, Niemcy wypracowali sobie znaczną przewagę. Żaden ze strzałów nie został jednak zamieniony na gola, a reprezentacja Turcji zdawała się z wolna wracać na właściwe tory. Piłkarze z gwiazdą i półksiężycem na koszulkach pod wodzą Serkana Gumusa zepchnęli przeciwników do obrony i rozpoczęli okupację ich bramki. Mimo usilnych starań udało im się wywalczyć jedynie kilka kornerów, a Niemcy pod naporem rywala trzykrotnie dopuścili się faulu. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Druga odsłona starcia toczyła się pod wyraźne dyktando Turków. Niemiecki bramkarz dwoił się i troił nie dopuszczając do utraty gola. Osei chcąc przenieść ciężar gry na połowę rywala wyprowadzał indywidualne ataki. Niestety dla niego i kolegów z drużyny były one rzadkie i nieudane. Turcja mimo wyraźnej przewagi nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i bezbramkowy remis stał się faktem.

Podział punktów zdecydowanie bardziej przypadł do gustu Niemcom. Remis 0:0 sprawił, że obie drużyny uplasowały się pod Anglią wyprzedzając Polskę i Włochy, którzy w tej kolejce rozgrywek pauzowali.