Reprezentacja Polski (B1) vs Turcja

vs

W pierwszym meczu grupy A drugiego dnia turnieju zmierzyły się reprezentacje Polski i Turcji. Nasi krajanie liczyli na lepszy występ i otrząśnięcie się po bolesnym debiucie. Natomiast rywale Biało-Czerwonych po nieoczekiwanym remisie z Niemcami mierzyli w tym meczu w komplet oczek.

Podsumowanie

Polacy rozpoczęli mecz w ustawieniu defensywnym. Przyjmowali rywala na swojej połowie, a następnie  skutecznie kasowali jego ataki. Blok obronny wyglądał pewniej niż w meczu z Anglią czego efektem była narastająca frustracja w szeregach reprezentacji Turcji.

Biało-Czerwoni z Jungiem na szpicy próbowali zagrozić bramce przeciwnika. Niestety żaden z ataków nie przyniósł oczekiwanego efektu.

Mimo starań, Turcja nie zdołała przedostać się przez zasieki polskiej obrony i na przerwę reprezentacje schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Do drugiej części spotkania Polacy przystąpili w równie defensywnym ustawieniu. Nic nie zapowiadało, iż obrona naszej reprezentacji niebawem posypie się jak domek z kart. Turcja nie chcąc ponownie dzielić się punktami z rywalem przystąpiła do zdecydowanych ataków.

Polska nie wytrzymała naporu rywala i Emrah Ocal zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Turcja poczuła krew i Ocal wraz z kolegami urządzili sobie strzelaninę. Do polskiej bramki wpadło jescze pięć piłek i nasi grupowi rywale mogli świętować okazałe zwycięstwo 0:6.

Reprezentacja Polski w pierwszej połowie wyglądała dobrze w defensywie, niestety w drugiej nie wystrzegła się błędów, kosztowało ją to kolejną bolesną porażkę. Turcja osiągnęła swój cel i zdobyła pierwszy komplet punktów w tym turnieju.