Belgia vs Francja

vs

W drugim tego dnia spotkaniu grupy B zmierzyły się reprezentacje Belgii i Francji. Obie drużyny przegrały swoje premierowe mecze 0:1 i pierwszych punktów zmuszone były szukać w dzisiejszym starciu. Kibice liczyli na dobre widowisko, a trener Belgów podgrzał dodatkowo atmosferę otrzymując żółtą kartkę za opóźnianie rozpoczęcia meczu.

Podsumowanie

W drugim tego dnia spotkaniu grupy B zmierzyły się reprezentacje Belgii i Francji. Obie drużyny przegrały swoje premierowe mecze 0:1 i pierwszych punktów zmuszone były szukać w dzisiejszym starciu. Kibice liczyli na dobre widowisko, a  trener Belgów podgrzał dodatkowo atmosferę otrzymując żółtą kartkę za opóźnianie rozpoczęcia meczu.

Francuzi rozpoczęli dobrze to spotkanie. Umiejętności techniczne graczy pozwoliły im na przejęcie kontroli nad piłką. Zdeterminowani Belgowie postanowili przerwać początkową dominację rywali i podeszli nieco wyżej. Zacięty bój o piłkę sprawił, że gra przez dłuższy fragment toczyła się w środku pola i pełna była fizycznej walki.

Kapitan Francuzów, David Labarre, oddał niebezpieczny strzał, który zamiast gola przyniósł rzut rożny. Na posterunku stał jednak Jean-Michel Bertinchamps, który skasował atak rywali, a następnie wyprowadził kontrę Belgów. Jej następstwem był niegroźny rzut wolny.

Francuzi grali szybko i rozgrywali piłkę szeroko. Belgowie doskonale bronili dostępu do bramki stawiając na swą fizyczność – jak się wkrótce okazało, zostali surowo ukarani za jej nadmiar.

Na dwie minuty przed przerwą Alexandre Wespes sfaulował Wouandjiego i sędzia podyktował rzut karny. David Labarre nie zmarnował tej szansy i zdobył gola do szatni.

Belgowie dzielnie walczyli w drugiej połowie o dające remis trafienie. Mecz stał się otwarty, a piłka krążyła od bramki do bramki. Więcej goli nie padło, jednak spotkanie pełne było emocjonujących starć i zaciętej walki.

Belgia mimo kolejnej porażki pokazała, że nie jest chłopcem do bicia. Francuzi zdobywając swe pierwsze punkty odbili się od dna.