Włochy vs Anglia

vs

W drugim meczu grupy A pogromcy Polaków, Anglicy, mierzyli się z debiutującą w tegorocznym turnieju reprezentacją Włoch. Gospodarze pewni swych umiejętności wyszli w ofensywnym ustawieniu. Trener Italii ustawił swych graczy w formacji 3-1 z nastawieniem na szybkie kontry.

Podsumowanie

Włosi rozpoczęli mecz w najgorszy z możliwych sposobów. Bramkarz podał piłkę do D’Alessandro. Oddalony o kilka metrów od własnej bramki napastnik traci kontrolę nad piłką. Próba jej odzyskania kończy się tragicznie, bowiem Włoch pakuje piłkę do własnej siatki.

Samobój stał się wodą na młyn dla Anglików, którzy robili z włoskimi defensorami co chcieli. Ich bezradność wobec napierających gospodarzy przejawiała się w licznych faulach, z których aż dwa zinterpretowane zostały przez arbitra jako rzuty karne. La Macchia we włoskiej bramce dokonał jednak rzeczy niemożliwej i ku rozpaczy angielskich fanów obronił oba karne dając nadzieję swej reprezentacji.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Włosi mogli cieszyć się, że nie przegrywają wyższym wynikiem.

Anglia rozpoczęła drugą połowę jeszcze lepiej niż pierwszą. Sekundy po gwizdku arbitra o swych snajperskich zdolnościach przypomniał Robin Williams i zdobył dwa szybkie trafienia, które były jego czwartą i piątą bramką na mistrzostwach.

Gospodarze przejęli całkowitą kontrolę nad spotkaniem i z rzadka dopuszczali Włochów do słowa. Po jednym z odważniejszych wyjść reprezentacji Italii byliśmy świadkami akcji, która stała się wisienką na upieczonym przez Anglików torcie.

Roy Turnham przejął piłkę na własnej połowie, a następnie udał się z nią pod bramkę rywala. Po drodze minął dwóch obrońców i umieścił futbolówkę w lewym dolnym rogu włoskiej bramki.

Mimo starań Anglików nie zdołali oni podwyższyć wyniku i ostatecznie triumfowali 4:0.

Gospodarze drugi raz potraktowali rywala mało gościnnie. Kolejny mecz mieli rozegrać z Niemcami. Włosi rozpoczęli turniej od bolesnej porażki i o pierwsze punkty powalczyć musieli z niebezpieczną Turcją.