Rosja vs Belgia

vs

W trzecim dniu rywalizacji jako pierwsze na boisku przy Royal National Collegge pojawiły się reprezentacje Rosji i Belgii. Sytuacja obu zespołów w grupie B była odmienna. Pauzujący wczoraj Rosjanie mieli na swym koncie komplet oczek. Belgowie oba starcia przegrali.

Podsumowanie

Rosjanie z Egorovem w składzie dominowali w pierwszej połowie. Belgowie, którzy na tych mistrzostwach udowodnili, że potrafią być murem nie do przejścia odpierali ataki rywali i gdy nadarzyła się ku temu okazja wyprowadzali kontry. Żadna ze stron nie potrafiła udokumentować swej wyższości nad przeciwnikiem i do szatni ekipy schodziły przy wyniku 0:0.

Druga połowa była lustrzanym odbiciem pierwszej. Mimo, iż Belgowie rozpoczęli olśniewająco i zaatakowali nieco wyżej, to Rosjanie po chwili dekoncentracji powrócili ze zdwojoną siłą. Ich liczne próby zdobycia gola nie przyniosły efektu i widmo podziału punktów zawisło nad ich głowami.

Na 5 minut przed końcem spotkania Rosja otrzymała niebywałą szansę wyjścia na prowadzenie. Sędzia odgwizdał rzut karny, jednak świetnie dysponowany w tym dniu bramkarz Belgii Joel Beaumet okazał się lepszy od egzekutora. Chwilę wcześniej obronił groźny strzał, którego autorem był Ivanov.

Rosjanie nie zdołali pokonać bramkarza rywali i Belgowie mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszego punktu na IBSA Blind Euro.

Zniesmaczeni remisem reprezentanci Rosji zwycięstwa musieli upatrywać w kolejnych meczach. Belgowie jeśli chcieli mieć jakiekolwiek szanse na półfinał rozgrywek, zmuszeni byli do zwycięstwa w swym ostatnim meczu fazy grupowej.