Grecja vs Francja

vs

Trzecim meczem, który rozegrano tego dnia był pojedynek grupy B, Francja-Grecja. Trójkolorowi musieli wygrać chcąc marzyć o grze w półfinale. Grecja pragnęła przełamać złą passę.

Podsumowanie

Trzecim meczem, który rozegrano tego dnia był pojedynek grupy B, Francja-Grecja. Trójkolorowi musieli wygrać chcąc marzyć o grze w półfinale. Grecja pragnęła przełamać złą passę.

Francuzi zaatakowali jako Pierwsi. Wouandji minął dwóch rywali i oddał strzał, był on jednak bardzo niecelny i nie mógł zagrozić bramce rywala. W odpowiedzi Grecja przeprowadziła niebezpieczną kontrę. Nieupilnowany Zacharos oddał groźny strzał i mało brakowało, a Trójkolorowi zapłaciliby wysoką cenę za opieszałość.

Greccy obrońcy próbowali powstrzymać szalejącego kapitana Francji. David Labarre został powstrzymany nieprzepisowo i w wyniku nagromadzonych fauli sędzie odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł sam Labarre i fatalnie przestrzelił.

Mimo to, Francuzi wrzucili wyższy bieg za sprawą Wouandjiego, który fantastyczny rajd z piłką zakończył pechowym strzałem w słupek.

Po czwartym drużynowym faulu sędzia, podobnie jak kilka minut wcześniej, podyktował rzut karny –  tym razem przed szansą na gola stanęli Grecy. Zacharos podszedł do piłki i tak samo jak kapitan Trójkolorowych spudłował.

Druga odsłona spotkania przypominała pierwszą. Labarre nękał bramkarza Greków, a Zacharos Francuzów. Z pojedynku napastników zwycięsko wyszedł tylko jeden zdobywając gola na wagę trzech punktów.

Kapitan Kogutów ośmieszył grecką obronę i po udanym zwodzie na skraju pola karnego oddał płaski i mocny strzał. Piłka ugrzęzła w lewym dolnym rogu bramki. We francuskiej ekipie zapanowała euforia, a bramkarz Greków, wyraźnie załamany, długo nie podnosił się z ziemi.

Uradowani Francuzi potrzebowali dobrego wyniku w kolejnym meczu chcąc wejść do półfinału IBSA Blind Euro. Ich ostatnim rywalem na tej drodze byli Hiszpanie i zadanie zdawało się być niewykonalne. Przed Grekami stał zgoła odmienny cel – odnieść pierwsze zwycięstwo.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
24 August 2015 18:30 Grupa B 2015

Wyniki

DrużynaI połowaII połowaGole
GRE000
FR011

GRE

FR