Hiszpania vs Rosja

vs

Meczem inaugurującym czwarty dzień rozgrywek było ciekawie zapowiadające się starcie Rosji z Hiszpanią. Mistrzowie Europy, jak do tej pory, nie pozostawiali złudzeń kto panuje w grupie B. Rosjanie, gdyby nie pechowy remis z Belgami mieliby tyle samo punktów co ich dzisiejsi rywale.

Podsumowanie

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando Hiszpanów. Kapitan La Roja, Adolfo Acosta, nie pozostawiał złudzeń kto na boisku włada najlepszymi zdolnościami technicznymi. Razem z kolegami raz po raz nacierali na obronę rywala. Rosjanie, w których składzie prym wiedli Egorov i Ivanov, nie pozwalali jednak przeciwnikowi na zadanie ciosu. Sami starali się wyprowadzać groźne kontry.

Na półmetku pierwszej odsłony spotkania Youssef El Hadaoui oddał groźny strzał nagrodzony gorącymi oklaskami. W odpowiedzi Rosjanie przeprowadzili atak, po którym wywalczyli rzut wolny 12 metrów przed bramką rywala. Nie przyniósł on jednak bramki.

Oba zespoły stworzyły jeszcze kilka okazji, jednak do przerwy na tablicy pozostał wynik 0:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy to gra od bramki do bramki. Kiedy Rosjanie przycisnęli nieco mocniej i wydawało się, że mogą przejąć kontrolę nad spotkaniem, zostali ostro wyhamowani.

Błąd w obronie, faul i rzut karny. Do piłki podszedł El Hadaoui i uderzył. Iakovlev stanął jednak na wysokości zadania i Rosjanie mogli odetchnąć z ulgą.

Oba zespoły skutecznie zwalczały się wzajemnie i kiedy reprezentacja Rosji znów mogła wypracować sobie przewagę, Acosta ostudził ich zapędy raz jeszcze zatrudniając dobrze dysponowanego Iakovleva.

Im bliżej końca, tym poziom dekoncentracji w rosyjskich szeregach zaczynał rosnąć. Nerwowe zagrania przerodziły się w faule, a po jednym z kolejnych arbiter zmuszony został ponownie podyktować rzut karny dla Hiszpanii. Do piłki podszedł tym razem Marcelo Rosado i tak samo jak El Hadaoui został zatrzymany przez Iakovleva.

Rosjanie zagrali bardzo dobre spotkanie i mimo błędów, które mogły  wiele kosztować, zdołali zatrzymać Hiszpanię.

Obie reprezentacje były bardzo blisko awansu do półfinału IBSA Blind Euro. Do pełni szczęścia potrzebowali zrobić ostatni krok w jutrzejszych spotkaniach. Hiszpanie mierzyli się z Francuzami, a Rosjanie podejmowali Greków.