Reprezentacja Polski (B1) vs Włochy

vs

W drugim spotkaniu tego dnia Polacy podejmowali Włochów. Obie reprezentacje nie miały szans na zakwalifikowanie się do półfinału IBSA Blind Euro 2015. Polacy liczyli na pierwsze turniejowe zwycięstwo. Włosi wiedzieli, że wygrana w tym i przyszłym spotkaniu może dać im trzecie miejsce w tabeli grupy A.

Podsumowanie

Reprezentacja Italii od początku zaatakowała wysoko. Dało to efekt w postaci szybko zdobytej bramki. Massimo D’Attolico umieścił piłkę w siatce i po dwóch minutach gry na tablicy widniał wynik 0:1.

Polacy nie załamali się i ruszyli odrabiać straty. Kapitan Biało-Czerwonych, Marcin Ryszka, który operował między linią obrony, a linią ataku, ruszył do przodu by wesprzeć klubowego kolegę Martina Junga co przyniosło efekt w postaci przewagi w ofensywie.

We włoskiej drużynie prym wiódł D’Attolico, który raz za razem znajdował okazję do oddania strzału. Szczęście dla Polski, że po żadnym z nich piłka nie mogła odnaleźć drogi do bramki.

Polacy nie pozostawali bierni i za pośrednictwem lobów próbowali zaskoczyć obronę i bramkarza rywali. Niezłomny Jung starał się zdobyć wyrównujące trafienie, a jego próby za każdym razem nagradzane były burzą braw.

Niestety dla naszej drużyny, burzę braw usłyszał również D’Attolico, który na 10 minut przed przerwą przechwycił piłkę na środku boiska, a następnie przedostał się z nią pod polską bramkę. Oddał strzał, który sprawił, że po włoskiej stronie na tablicy wyników wyskoczyła dwójka.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy padł trzeci gol dla reprezentacji Włoch. Katem okazał się Zungri, który oszukał obronę, wpadł w pole karne, zrobił kółeczko z piłką, a następnie umieścił ją w bramce.

Wynik do końca nie uległ zmianie. Wbrew pozorom, spotkanie było wyrównane i gdyby polskie strzały były celniejsze, a obrona w trzech sytuacjach szczelniejsza, końcowy rezultat mógłby być znacznie korzystniejszy.

Polacy zakończyli rozgrywki grupowe na ostatnim miejscu w tabeli. Przed nimi była przerwa na regeneracje psychiczną i fizyczną, po której mieli stoczyć bój o dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej IBSA Blind Euro. Włosi mieli przed sobą jeszcze mecz z Niemcami.