Belgia vs Grecja

vs

Trzecie spotkanie tego dnia rozegrały reprezentacje Belgii i Grecji. Pierwsza z nich miała na swym koncie punkt po remisie z Rosją. Druga liczyła na pierwszą zdobycz w dzisiejszym pojedynku.

Podsumowanie

Trzecie spotkanie tego dnia rozegrały reprezentacje Belgii i Grecji. Pierwsza z nich miała na swym koncie punkt po remisie z Rosją. Druga liczyła na pierwszą zdobycz w dzisiejszym pojedynku.

Belgowie, którzy jak do tej pory starali się grać defensywnie, od pierwszych minut tego starcia podeszli zdecydowanie wyżej. Najpierw Kevin Vanderborght strzelił w boczną siatkę. Chwilę później niecelnie uderzył Alexandre Wespes, który sekundy później przeprowadził ofensywny rajd na bramkę rywali, również niezakończony golem. Jean-Michel Bertinchamps nie chciał być gorszy od kolegów i również dawał popis technicznych zdolności. Vanderborght uderzał na bramkę przy każdej nadarzającej się okazji, jednak za każdym razem Ampatzis wychodził z nich obronną ręką.

Mecz nadal toczył się pod dyktando Belgów. David Dortu, Wespes, Vanderborght, oraz Bertinchamps próbowali zdobyć bramkę, jednak ich próby nie przynosiły efektów. Grecka bramka stała jak zaczarowana, a to za sprawą Ampatzisa, który raz za razem popisywał się fantastycznymi paradami.

Tuż przed przerwą reprezentacja Hellady mogła zdobyć trafienie z kontry, Jednak Ostis nie zdołał celnie wykończyć akcji.

Druga połowa starcia była kontynuacją „greckiej tragedii”. Vanderborght i spółka ostrzeliwali bramkę bezradnego rywala, jednak nadal nie potrafili udokumentować przewagi golem.

Na 10 minut przed końcem grecki bramkarz, który jak do tej pory spisywał się świetnie, popełnił błąd techniczny opuszczając swoją strefę. Sędzia odgwizdał rzut karny i nakazał ustawić piłkę na szóstym metrze przed bramką. Vanderborght podszedł do futbolówki. W ciszy i skupieniu wysłuchał sygnalizacji przewodnika i bezbłędnie uderzył –  1:0 dla Belgii.

Bezradni grecy uciekali się do fauli. Po jednym z nich Tokatlidis otrzymał żółtą kartkę, a zatrzymany nieprzepisowo Wespes chwilę później zdobył gola numer 2. Belgowie celebrowali go tak, jakby zdobyli tytuł mistrzowski.

Grecy mieli jeszcze szansę na trafienie za sprawą Zaharosa, lecz nie zdołali już niczego zmienić i doznali porażki w kolejnym spotkaniu.

Belgowie zagrali świetny mecz. Nagrodą były 3 punkty i walka o siódmą lokatę w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy. Grecy mieli przed sobą jeszcze spotkanie z Rosją. Jednak bez względu na jego wynik w ostatnim meczu turnieju mieli spotkać się z naszą reprezentacją i zawalczyć o pozycję numer 9.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
25 August 2015 18:30 Grupa B 2015

Wyniki

DrużynaI połowaII połowaGole
BEL022
GRE000

BEL

GRE