Anglia vs Niemcy

vs

Ostatnim spotkaniem czwartego dnia turnieju było starcie Anglii i Niemiec. Gospodarze, którzy jak do tej pory sadzali swych rywali na karuzeli i mocno nią kręcili zgarniając przy tym komplet oczek, liczyli na kolejne łatwe zwycięstwo. Niemcy również przystępowali do tego starcia jako niepokonana drużyna z dorobkiem czterech punktów.

Podsumowanie

Mecz rozpoczął się od żółtej kartki dla trenera naszych zachodnich sąsiadów. Powodem była zbytnia opieszałość w opuszczaniu płyty boiska.

Anglicy zaatakowali od pierwszych minut spotkania. Roy Turnham, Keryn Seal i Will Norman podeszli wysoko. Grali zespołowo konstruując kolejne groźne ataki. Niemiecka drużyna cofnęła się głęboko i Lukas Smirek, Vedat Sarikaya, Serdal Celebi, Alexander Fangmann oraz Taime Kuttig skupili się wyłącznie na destrukcji.

Pracowity Turnham przeprowadził kilka niebezpiecznych rajdów z piłką. Po jednym z nich wywalczył korner, który w spektakularny sposób zamienił na bramkę. Ruszył z piłką z narożnika, minął ustawionych na linii pola karnego trzech rywali i oddał silny strzał, po którym bramkarz zmuszony został do kapitulacji.

Trzy minuty później niemiecki bramkarz raz jeszcze musiał uznać wyższość rywala. Williams, który na boisku zameldował się tuż przed bramką na 1:0, przypomniał o swoich snajperskich umiejętnościach. Kolejny korner, kolejny rajd ośmieszający obronę rywala i gol na 2:0.

Druga odsłona również toczyła się pod dyktando Anglików, którzy większość czasu spędzali pod bramką rywala. Niemcy dobrze się bronili i starali się wyjść z kontrami. Szybka gra i zaciętość sprawiły, że obie ekipy miały na swym koncie po 3 faule i grały na pograniczu ryzyka związanego z karą drużynową. Kiedy zegar pokazywał, że do końca meczu pozostały niecałe 4 minuty gospodarze ponownie dopuścili się przewinienia, a sędzia zarządził rzut karny.

Fangmann podszedł, uderzył, a Dan James obronił strzał i wybił Niemcom z głowy myśli o poszukiwaniu remisu.

Anglicy po dzisiejszym zwycięstwie zapewnili sobie awans do półfinału IBSA Blind Euro. W swym ostatnim grupowym meczu mieli się spotkać z Turcją. Stawką było pierwsze miejsce w grupie A. Niemcy podejmowali reprezentację Italii, z którą mierzyli się o trzecią lokatę.