Włochy vs Belgia

vs

Po emocjach związanych z meczem o dziewiąte miejsce, nadszedł czas na starcie, którego stawką była lokata numer 7 w klasyfikacji końcowej IBSA Blind Euro 2015. Do pojedynku przystąpiły reprezentacje Włoch i Belgi, które zmagania w swych grupach zakończyły na czwartych pozycjach.

Podsumowanie

Po emocjach związanych z meczem o dziewiąte miejsce, nadszedł czas na starcie, którego stawką była lokata numer 7 w klasyfikacji końcowej IBSA Blind Euro 2015. Do pojedynku przystąpiły reprezentacje Włoch i Belgi, które  zmagania w swych grupach zakończyły na czwartych pozycjach.

Pierwsza połowa meczu opierała się na grze od bramki do bramki ze wskazaniem na Belgię, która stworzyła sobie więcej niebezpiecznych sytuacji. Przewaga w celnych podaniach oraz szalejący z przodu Wespes, popisujący się świetnym balansem ciała i wyszkoleniem technicznym, pozwoliły Belgom na kreowanie ciekawych akcji.
Włosi w odpowiedzi wysyłali do boju Cervelliego. Dobrze zbudowany zawodnik wygrywał fizyczne pojedynki i kilkukrotnie niebezpiecznie strzelał na bramkę przeciwników.
Zacięta walka o upragnione trafienie nie przyniosła efektu i do szatni zespoły zbiegały przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie Wespes nadal dbał o to, by włoski bramkarz się nie nudził. Wraz z rozkręcającym się z biegiem czasu Bertinchampsem przeprowadzali liczne ataki kończone groźnymi strzałami. Vanderborght również czuł się swobodnie. Kontrolował grę w przodzie demonstrując przy tym swój własny i niepowtarzalny styl.
Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Belgia otrzymała szansę z rzutu wolnego. Vanderborght uderzył piłkę, jednak ta po jego strzale nie wpadła do siatki.
Obie reprezentacje miały jeszcze po sytuacji, lecz żadna nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę. Belgowie byli wyraźnie niezadowoleni z obrotu spraw. Mieli znaczną przewagę, a mimo to o końcowym triumfie miała zadecydować loteria pod postacią konkursu rzutów karnych.

Karne rozpoczęli reprezentanci Belgii. Vanderborght podszedł do piłki i pewnym strzałem umieścił ją w sieci – 0:1 dla Belgi.
Jako pierwszy we Włoskiej ekipie do karnego podszedł Giuseppe Catarinella. Po wysłuchaniu podpowiedzi przewodnika oddał strzał i fatalnie spudłował – nadal 0:1 dla Belgów.
Bertinchamps podszedł jako drugi z Belgów. Jego występ w dzisiejszym spotkaniu zachwycił publikę, lecz przestrzelony karny zaniepokoił kolegów z reprezentacji – wciąż 0:1 dla Belgii.
Drugą serię karnych kończył strzał Nicola Mauro. Jego strzał mógł dać Włochom nadzieję i dał, bowiem piłka pewnie wpadła do siatki –  1:1.
Trzecią serię rozpoczynał Wespes. Jego strzały w trakcie spotkania przysporzyły wielu problemów bramkarzowi Włoch. Tym razem było inaczej i Marco D’Ottaviantonio wybronił jego strzał ku rozpaczy Belgów – 1:1 i Włosi stanęli przed niezwykłą okazją by zwyciężyć.
Cervelli, który w trakcie meczu był najniebezpieczniejszym graczem Italii, mógł zostać bohaterem swej drużyny. Podszedł do piłki, w skupieniu wysłuchał podpowiedzi przewodnika i huknął nie do obrony – 2:1 i Włosi zwyciężyli po trudnym dla nich boju.

Belgowie pokazali w całym turnieju, że żaden przeciwnik nie jest im straszny. Debiut na mistrzostwach, choć zajęli ósme miejsce, mogli zaliczyć do naprawdę udanych. Włosi zdołali wyszarpać siódmą pozycję w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Europy. Nie udało by się to, gdyby nie ich bramkarz Marco D’Ottaviantonio.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
28 August 2015 14:00 Mecz o 7 miejsce 2015

Wyniki

DrużynaI połowaII połowaGole
ITA000
BEL000 (k. 2:1)

ITA

BEL