Turcja vs Hiszpania

vs

Po sensacyjnym pierwszym półfinale, w którym Rosja wyeliminowała w konkursie rzutów karnych Anglię, nadszedł czas na drugi. Turcja mierzyła się z obecnym mistrzem Europy, Hiszpanią. La Roja była faworytem w tym pojedynku, jednak Turcja, która grała naprawdę dobry futbol, miała nadzieję pójść w ślady Rosji i awansować do wielkiego finału eliminując utytułowanego rywala.

Podsumowanie

Hiszpanie jako pierwsi stworzyli sobie przewagę. Wszędobylski Adolfo Acosta przeprowadził akcję, po której uderzona lewą nogą piłka przeleciała obok bramki.
Turcja za sprawą Celaly Cobana i Abdullaha Sumera przeprowadzała ataki w oparciu o rajdy z piłką. Zmuszało to Hiszpanów do szybkiego powrotu pod własną bramkę.
Gra była zacięta i efektowna. Zabrakło jednak efektywności i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:0.

Kahraman Kurbetoglou i Emrah Ocal rozpoczęli drugą połowę od kilku rajdów z piłką pod bramkę rywala.
Hiszpańską odpowiedzią na ich próby były ataki Acosty, który wraz z Francisco Javierem Munozą stworzyli przewagę w środku pola.
Na dwie minuty przed końcem Turcja stanęła przed szansą zdobycia gola na wagę awansu. Ocal nie zdołał jednak pokonać bramkarza i regulaminowy czas gry dobiegł końca.
Drugi półfinał również nie wyłonił zwycięzcy podczas drużynowego starcia. O triumfie zadecydować miał pojedynek jeden na jednego podczas konkursu rzutów karnych.

Turcja rozpoczęła konkurs od celnego trafienia na 1:0. Hiszpanie nie zdołali wyrównać. Bramkarz wyczuł intencje strzelca i po pierwszej serii było 1:0.
Drugi karny i 2:0 dla Turcji. Hiszpanie stanęli nad przepaścią i ich szanse mógł przedłużyć jeszcze Acosta. Ku ich rozpaczy i uciesze Turków nie zdołał. 2:0 i kolejna sensacja stała się faktem.

Mistrzowie Europy nie zdołali dostać się do finału. Ich pożegnalnym meczem był bój o brąz z równie wielką i rozczarowaną porażką Anglią. Turcja wywalczyła awans do wielkiego finału, w którym czekała już na nią reprezentacja Rosji. Tak samo jak rywale, dzięki triumfowi nad La Roją zakwalifikowali się na Igrzyska Paraolimpijskie 2016 w Rio.