Niemcy vs Francja

vs

Ostatni pojedynek tego dnia mistrzostw rozegrany został przy sztucznym oświetleniu. Wyjątkowa oprawa pasowała do wyjątkowego starcia, którego stawką było piąte miejsce w klasyfikacji generalnej IBSA Blind Football European Championships 2015 w Hereford. Do pojedynku przystąpiły reprezentacje Francji oraz Niemiec, którym niewiele brakło, by awansować do półfinałów.

Podsumowanie

Mecz rozpoczęli Francuzi i natychmiast przystąpili do ataku. David Labarre, kapitan Trójkolorowych, kontynuował swoje show znane z poprzednich występów. Atakował, bronił, był wszędzie. Często zapraszał do przodu Cyrila Leturgeza, z którym wprowadzali zamęt w szeregach niemieckiej obrony.
Francuzi nie zdołali jednak przedrzeć się do bramki rywala i do przerwy było 0:0.

Druga połowa do złudzenia przypominała pierwszą. Wszędobylski Labarre raz za razem rzucał wyzwania rywalom. Można było odnieść wrażenie, że kapitan Kogutów gra o coś znacznie więcej niż tylko zwycięstwo.
W jego licznych próbach wspierał go Wouandji. Wspólnie próbowali rozerwać niemiecką defensywę.
Nasi zachodni sąsiedzi grali niezwykle głęboko. Bardzo rzadko próbowali wychodzić wyżej celem zdobycia bramki.
Na 7 minut przed końcem Alexander Fangmann mógł zdobyć trafienie po jednej z lepszych i nieczęstych akcji. Niemiec nie dał jednak rady wykorzystać sytuacji, która pięć minut później mogła boleśnie się zemścić na jego drużynie.
Zegar pokazywał, że do końca spotkania pozostały dwie minuty. Niemcy dopuścili się czwartego drużynowego przewinienia i arbiter zarządził rzut karny. Labarre ustawił piłkę na ósmym metrze, wysłuchał podpowiedzi przewodnika i uderzył. Piłka nie wpadła do siatki, a to za sprawą fantastycznej interwencji Schleicha, który wielokrotnie w tym spotkaniu ratował swą reprezentację.
Wynik nie uległ do końca zmianie i kolejny raz mieliśmy być świadkami konkursu rzutów karnych.

Francuzi wiedzieli, że byli lepsi od rywali, jednak nie zdołali udokumentować przewagi na boisku i zmuszeni byli walczyć w wojnie nerwów.
Pierwsze trzy rzuty karne, w tym dwa niemieckie i jeden francuski, zostały obronione.
Przed szansą stanął Wouandji, jednak spudłował. Taime Kuttig, otwierający trzecią serię, również nie zdobył gola. Aimen Azouzi popisał się świetną interwencją.
Do ostatniego, być może, karnego podszedł David Labarre. Kapitan Trójkolorowych zmarnował już dzisiejszego wieczoru jednego. Teraz nie miał zamiaru tego powtarzać. Oddał strzał i piłka ugrzęzła w sieci dając Francuzom powód do świętowania.

Francja zasłużenie wywalczyła piąte miejsce w turnieju. Od początku rozgrywek pokazywali charakter i zdolności poszczególnych graczy, które przełożyły się na końcowy rezultat. Niemcy nie zdołali triumfować w dzisiejszym starciu. Jednak szósta pozycja i tak mogła ich cieszyć.