Rosja vs Turcja

vs

Dziesięć reprezentacji stoczyło ciężki bój, by móc zagrać w wielkim finale. W nim jednak znalazło się miejsce tylko dla dwóch z nich. Tymi szczęśliwcami okazały się Turcja i Rosja. W oczach wielu miały one zagrać ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Blind football jest jednak nieprzewidywalny i na przekór wszystkim, to te dwie drużyny starły się w finale IBSA Blind Football European Championships 2015.

Podsumowanie

Dziesięć reprezentacji stoczyło ciężki bój, by móc zagrać w wielkim finale. W nim jednak znalazło się miejsce tylko dla dwóch z nich. Tymi szczęśliwcami okazały się Turcja i Rosja. W oczach wielu miały one zagrać ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Blind football jest jednak nieprzewidywalny i na przekór wszystkim, to te dwie drużyny starły się w finale IBSA Blind Football European Championships 2015.

Po tym jak w zasadniczej fazie turnieju prawie wszystkie spotkania rozstrzygały się w rzutach karnych, kibice zastanawiali się jak przebiegnie dzisiejsze starcie i jaką taktykę obiorą oba zespoły. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast po pierwszym gwizdku.
Turcja zaatakowała wysoko. Przejęła piłkę, która trafiła pod nogi Kahramana Kurbetoglu. Ten skorzystał z okazji w najlepszy z możliwych sposobów i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce. Zdezorientowani Rosjanie zostali zmuszeni do nadludzkiego wysiłku już na samym początku spotkania.
Gol sprawił, że widowisko wskoczyło na wyższy niż się spodziewano bieg. Rosjanie pracowali ciężko by odrobić straty. Evgenii Shelaev, Sergey Manzhos i Denis Egorov naciskali obrońców rywala. W tym samym czasie Loktionov dobrze spisywał się w destrukcji.

Druga odsłona meczu była równie ekscytująca. Turcja trzymała Rosję na dystans i nie dawała możliwości na zbyt wiele pod swym polem karnym.  Rosjanie nacierali w poszukiwaniu wyrównania, jednak ich próby nie przynosiły efektu.
Emrah Ocal, Kurbetoglu, Hasan Satay, Celal Coban oraz Ercan Bayraktar grali perfekcyjnie. Przeciwnicy nie byli w stanie przedrzeć się przez turecki mur.
Ostatnia minuta spotkania zdawała się trwać wieczność. Trener Turków dokonał kilku zmian, a następnie głośno przypominał swym graczom, by sygnalizowali swe pozycje krzycząc „voy”, obawiając się popełnienia przez nich faulu technicznego.
Niespełna 30 sekund do końca i piłka po stronie Rosjan. Egorov rzuca się do szaleńczego ataku, Sumer wybija piłkę, a arbiter odgwizduje koniec spotkania.

Turcja oszalała z radości. Gracze wpadali sobie w ramiona wyśpiewując triumfalne pieśni. Zrozpaczeni Rosjanie nie mogli pogodzić się z porażką.

Reprezentacja Turcji została mistrzem IBSA Blind Football European Championships 2015. Turniej w Hereford zapisze się złotymi zgłoskami w historii tej dyscypliny w ich kraju. Rosjanie byli blisko, jednak nie zdołali sięgnąć po złoto. Zaszczytne drugie miejsce jest i tak olbrzymim osiągnięciem. Obie reprezentacje stworzyły niesamowite widowiska w meczach, w których brały udział.  Możemy więc być pewni, że podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2016 w Rio, również stworzą niezapomniane spektakle piłkarskie.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
29 August 2015 16:00 Finał 2015

Wyniki

DrużynaI połowaII połowaGole
RUS000
TUR101

RUS

TUR